Historie

I když sbor dobrovolných hasičů byl založen v roce 1881, již v roce 1851 byla za 380 zlatých zakoupena pro obec Kněževes velká stříkačka.

V osmdesátých a devadesátých letech, stejně jako v minulém desetiletí, byli úspěšní mladí požárníci, kteří se umísťovali na předních místech v okresních i krajských kolech hry Plamen. Zúčastnili se několika pohárových soutěží a i v nich získávali přední místa.

Soutěžní družstvo dospělých se probojovalo, po vítězství v okresním kole, do kola krajského v Benešově, kde skončilo na 11. místě a následujícího roku do krajského kola v Nymburce, kde se umístilo na 6. místě. Každoroční účast na Memoriálu Jaroslava Beneše a Jiřího Ulricha jen potvrzuje, že osmdesátá a devadesátá léta byla jedna z nejúspěšnějších v historii kněževeského dobrovolného hasičstva.

postupně budeme doplňovat více informací